Reklama

Reklama

Derby Wielkopolski dla Amiki

Ponad 5 tysięcy kibiców zgromadzonych na stadionie we Wronkach zobaczyło tylko jedną bramkę.

W derbach Wielkopolski miejscowa Amica pokonała Lecha Poznań 1:0. Jedyny gol w meczu padł w 92. minucie, a szczęśliwym strzelcem okazał się Jacek Dembiński. Spotkanie to zainaugurowało drugą kolejkę piłkarskiej ekstraklasy. W sobotę i niedzielę odbędą się kolejne mecze tej serii.

Przez większą część meczu na stadionie we Wronkach trwała wyrównana i zacięta walka. Najczęściej piłka znajdowała się w środku pola, gdzie zawodnicy toczyli walkę o dogodne pozycje.

Bliżsi zdobycia gola byli goście z Poznania, ale ani Piotr Reiss, ani Rafał Grzelak nie wykorzystali doskonałych sytuacji do pokonania Grzegorza Szamotulskiego.

Reklama

W Amice kilka razy błysnął Paweł Kryszałowicz, ale reprezentantowi Polski brakowało dokładności w wykańczaniu akcji.

W doliczonym już czasie gry pogubili się poznańscy obrońcy i Marcin Burkhardt znakomicie podał do Dembińskiego, który będą sam na sam z Waldemarem Piątkiem strzelił mocno pod poprzeczkę, zdobywając zwycięską bramkę.

Amika po dwóch kolejkach ma na koncie komplet punktów, a do tego nie straciła jeszcze żadnej bramki. Lech mimo szumnych zapowiedzi rozpoczął sezon od dwóch porażek. Libor Pala i prezesi "Kolejorza" mają o czym myśleć.

Zobacz aktualną tabelę ekstraklasy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy