Derby dla Wisły!

169. derby Krakowa lepiej zapamiętają piłkarze i kibice Wisły. Podopieczni Wernera Liczki wygrali na stadionie Cracovii 1:0 w szlagierowym meczu 21. kolejki Idea Ekstraklasy i mogą już praktycznie odbierać gratulacje za 10. w historii klubu mistrzowski tytuł.

Zwycięskiego gola dla grającej w ... błękitnych strojach "Białej Gwiazdy" strzelił w 22. minucie Tomasz Frankowski. Popularny "Franek", wykorzystując znakomite podanie Radosława Sobolewskiego, tylko "podciął" piłkę nad wychodzącym z bramki Marcinem Cabajem i futbolówka wpadła do siatki.

Lider klasyfikacji strzelców zdobył w ten sposób swojego 24. gola w bieżących rozgrywkach, a trzeba przyznać, że jego dorobek mógł być znacznie bogatszy, bowiem jeszcze w pierwszej połowie "Franek" miał tyle dogodnych okazji, że powinien ustrzelić hattricka. Bliski gola był także Maciej Żurawski, jednak piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek.

"Pasy" swoje najlepsze sytuacje do zdobycia bramki miały na początku spotkania, jednak po strzałach Tomasza Moskały i Krzysztofa Przytuły znakomicie interweniował Radosław Majdan.

Po tym meczu niepokonana w tym sezonie Wisła ma piętnaście punktów przewagi nad Groclinem, który w niedzielę zagra z Odrą w Wodzisławiu.

Derbami Krakowa Wisła wyrównała również ligowy rekord Widzewa Łódź. "Biała Gwiazda" nie zaznała goryczy porażki na krajowym podwórku od 37 spotkań.

W dotychczasowych derbowych konfrontacjach 74 razy wygrywała Wisła, 58 zwycięstw zapisała na swoim koncie Cracovia, a 36 razy był remis.

Zobacz galerię zdjęć z meczu Cracovia - Wisła.

Zobacz OPIS meczu Cracovia - Wisła

Zobacz relację z "Czata po gwizdku" z Kazimierzem Węgrzynem organizowanego przez redakcje sportowe INTERIA.PL i CANAL +

Dowiedz się więcej na temat: Kibice Wisły | Cracovia | derby | Wisła