Reklama

Reklama

Davor Suker ponownie prezesem Chorwackiej Federacji Piłkarskiej

Davor Suker został w poniedziałek wybrany jednomyślnie prezesem Chorwackiej Federacji Piłkarskiej (HNS) na kolejne cztery lata. Słynny w przeszłości zawodnik, król strzelców mistrzostw świata 1998, pełni obecną funkcję od lipca 2012 roku.

"Zawsze chciałem oddać futbolowi część tego, co mi dał. Zamierzam poświęcić się dla rozwoju chorwackiej piłki nożnej" - podkreślił Suker, który był jedynym kandydatem.

46-letni Chorwat w przeszłości grał m.in. w Sevilli, Arsenalu Londyn i Realu Madryt, z którym zdobył mistrzostwo Hiszpanii (1997) oraz triumfował w Lidze Mistrzów (1998). Jest rekordzistą Chorwacji pod względem liczby bramek w kadrze (45 w 69 meczach).

W 1998 roku wywalczył z reprezentacją trzecie miejsce mistrzostw świata we Francji. Był królem strzelców tego turnieju (sześć goli).

Reklama

W lipcu 2012 zastąpił na stanowisku prezesa chorwackiej federacji Vlatko Markovica, który zrezygnował po turnieju Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie (Chorwaci nie wyszli wówczas z grupy).

Piłkarze z Bałkanów wystąpią wkrótce w mistrzostwach świata w Brazylii, gdzie zagrają w grupie A z gospodarzami, Kamerunem i Meksykiem.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama