Reklama

Reklama

David Beckham chciałby kupić piłkarski klub w Stanach Zjednoczonych

Ikona futbolu David Beckham chciałby wrócić do Stanów Zjednoczonych. Już nie jako zawodnik, a właściciel klubu. Anglik zamierza zainwestować w ligę MLS i jest już nawet po pierwszych rozmowach.

38-letni Beckham w czwartek ogłosił zakończenie kariery sportowej. W tym roku zdobył już tytuł mistrza Francji z Paris Saint Germain. To tylko jednak jeden z wielu sukcesów na jego koncie. Nie chce jednak całkowicie odchodzić od piłki nożnej i szuka sobie odpowiedniego miejsca. Chce je znaleźć w USA, gdzie grał w latach 2007-2012 w barwach Los Angeles Galaxy.

Doradcy byłego kapitana angielskiej reprezentacji już rozpoczęli rozmowy z władzami MLS o ewentualnej lokalizacji nowego klubu. Obecnie amerykańska liga liczy 19 drużyn, ale możliwe jest rozszerzenie jej  o 20. klub, z Nowego Jorku.

Reklama

Jeśli Beckham chciałby wykupić licencję dla nowego zespołu, kosztowałoby go to 25 milionów dolarów. Jak podają amerykańskie media, jest to całkiem możliwe.

- Możliwość stworzenia zespołu bardzo mnie interesuje - przyznał jeszcze w zeszłym roku Beckham. Ale wówczas nie zdradził, czy chodzi o ligę MLS.

Oprócz Nowego Jorku wchodzi jeszcze w grę lokalizacja w Miami.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje