Reklama

Reklama

David Alaba po raz drugi z rzędu piłkarzem roku w Austrii

David Alaba z Bayernu Monachium po raz drugi z rzędu został wybrany piłkarzem roku w Austrii. Był to 29. plebiscyt agencji prasowej APA, w którym głosują trenerzy klubów ekstraklasy. Laureata wybierają również spośród zagranicznych graczy miejscowej ligi.

Grający na pozycji pomocnika 21-letni Alaba ma za sobą 21 występów w drużynie narodowej. Otrzymał w dorocznym głosowaniu 41 punktów. W sumie aż siedmiu z dziesięciu szkoleniowców austriackiej ligi wskazało go na pierwszym miejscu.

Drugi w plebiscycie był kapitan reprezentacji kraju Christian Fuchs z Schalke 04 Gelsenkirchen (można głosować także na Austriaków z zagranicznych klubów) - 16 pkt, a na trzecim miejscu znalazł się Philipp Hosiner z Austrii Wiedeń - 13.

Przed rokiem, wówczas 19-letni Alaba został najmłodszym w historii laureatem tej nagrody i pierwszym od 1997 roku, który występuje w zagranicznym klubie.

Reklama

W plebiscycie oceniani są wszyscy zawodnicy, również z innych krajów, grający w austriackiej pierwszej lidze oraz piłkarze z tego kraju występujący w zagranicznych klubach.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama