Reklama

Reklama

Dariusz Mioduski w Komitecie Wykonawczym Europejskiego Stowarzyszenia Klubów

Dariusz Mioduski, właściciel i prezes Legii Warszawa, znalazł się w nowo utworzonym Komitecie Wykonawczym Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA). Jednocześnie propozycję objęcia funkcji prezesa tego gremium otrzymał Karl-Heinz Rummenigge.

W specjalnie wydanym oświadczeniu ECA stanowczo potępiła ideę utworzenie Superligi, w której bez eliminacji miałyby rywalizować najbogatsze kluby świata.  

Jednocześnie ogłoszono skład nowo utworzonego Komitetu Wykonawczego. Znalazł się w nim właściciel i prezes Legii Warszawa, Dariusz Mioduski. Pozostali członkowie to Nasser Al-Khelaifi (PSG), Michael Gerlinger (Bayern), Edwin van der Sar (Ajax), Aki Riihilahti (HJK Helsinki) i Michele Centenaro (niezależny członek zarządu ECA).

W roli prezesa Europejskiego Stowarzyszenia Klubów jego członkowie widzieliby Karla-Heinza Rummenigge. Niemiec otrzymał już taką propozycję. Do tej pory funkcję tę sprawował Andrea Agnelli, jeden z założycieli Superligi. 

Reklama

Europejskie Stowarzyszenie Klubów lojalne wobec UEFA

Stowarzyszenie zapewniło o lojalności wobec UEFA i gotowości dalszej współpracy. "Zarząd ECA skupi się na kontynuowaniu wysiłków, zmierzających do ustalenia z UEFA zasad współpracy po 2024 roku. Zamierzamy kształtować europejską klubową piłkę nożną na nadchodzące lata" - czytamy.

Od 2024 roku europejskie rozgrywki klubowe organizowane będą przez UEFA w nowym formacie.  

UKi

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje