Reklama

Reklama

Danny Blind: Odrzuciłem fantastyczną ofertę Manchesteru United

Nowy selekcjoner reprezentacji Holandii Danny Blind ujawnił, że mógł dołączyć do sztabu Louisa van Gaala w Manchesterze United, ale odrzucił, jak to sam określił, "fantastyczną ofertę".

W środę Danny Blind został oficjalnie trenerem Holandii, a jego umowa obowiązuje do sierpnia 2018 roku. 53-letni trener zastąpił na tym stanowisku Guusa Hiddinka, który zrezygnował z pracy z powodu słabych wyników "Oranje" w eliminacjach Euro 2016.

Blind przyznał, że jego kariera mogła potoczyć się inaczej. "Miałem fantastyczną ofertę z Manchesteru United" - powiedział na łamach "Algemeen Dagblad". "Prowadziłem rozmowy z Manchesterem United i van Gaalem w zeszłym roku, ale odrzuciłem ofertę. Jeśli masz ambicje, to czy jest coś piękniejszego niż praca z drużyną narodową?" - podkreślił nowy selekcjoner Holandii.

Blind zaznaczył, że wykorzysta swój czas, żeby rozwiązać problemy zespołu. "Nie mogę powiedzieć, co chcę zmienić. To są rzeczy, które chciałbym najpierw omówić z moim sztabem i liderami zespołu" - zaznaczył Blind.

"Czy jestem przekonany, że zakwalifikujemy się na mistrzostwa Europy? Wiemy, co musimy zrobić - wygrać cztery mecze, począwszy od 3 września z Islandią. Nie możemy już sobie pozwolić na żadną stratę. Mam nadzieję, że Arjen Robben wróci do sprawności i może Kevin Strootman. Euro 2016 jest naszym głównym celem" - zakończył Blind.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL