Reklama

Reklama

Dania - Kazachstan 4-1 w eliminacjach MŚ 2018

Dania podniosła się z kolan po dwóch porażkach i pokonała 4-1 Kazachstan w meczu "polskiej" grupy eliminacji MŚ 2018. Duńczycy wrócili do gry o awans na mundial w Rosji.

Sprawdź sytuację w "polskiej" grupie eliminacji MŚ!

Duńczycy rozpoczęli eliminacje od skromnej wygranej z Armenią, ale potem przyszły porażki z Polską i Czarnogórą.

Media w Danii prześcigały się w krytyce norweskiego selekcjonera Age Hareide, a na meczu z Kazachstanem w Kopenhadze było sporo wolnych miejsc.

Po kilku niemrawych minutach gospodarze ruszyli do ataku. Najpierw w sytuacji sam na sam z bramkarzem w słupek trafił Nicolai Joergensen. Chwilę później celnie główkował Andreas Cornelius i było 1-0.

Reklama

Odpowiedź Kazachstanu była błyskawiczna i efektowna. Gafurżan Sujumbajew posłał bombę z 30 metrów i Frederik Roennow musiał wyciągać piłkę z siatki.

W kolejnych minutach przycisnęli gospodarze, ale marnowali dogodne okazje. W 35. minucie, po rzucie rożnym, Jełdos Achmietow powalił na ziemię Corneliusa, a Christian Eriksen zamienił karnego na bramkę.

Po przerwie Duńczycy dominowali na boisku, ale brakowało im szczęścia w sytuacjach podbramkowych. Dopiero w 78. minucie mocnym strzałem z pola karnego na 3-1 podwyższył Peter Ankersen.

W doliczonym czasie gry wynik na 4-1 ustalił Eriksen.

Dania - Kazachstan 4-1. Raport meczowy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL