Reklama

Reklama

Dani Alves wraca do Brazylii, będzie grał w Sao Paulo

Po odejściu z PSG Dani Alves znalazł nowy klub. Może dziwić jedynie to, że 36-letni zawodnik podpisał kontrakt z Sao Paulo aż na trzy lata, do 2022.

Kapitan, który poprowadził Brazylię do mistrzostwa w ostatnim turnieju Copa America będzie miał teraz częstszą okazje, aby występować na boiskach we własnym kraju. Przejście do Sao Paulo to wielki powrót po... 17 latach gry w Europie.

Reklama

Zaczęło się od Sevilli, gdzie Dani Alves był najpierw wypożyczony, potem była Barcelona, Juventus i Paris Saint-Germain. Przez te 17 lat Brazylijczyk zdobył mnóstwo tytułów, a po ostatnim zwycięstwie w mistrzostwach Ameryki Południowej ma ich na koncie już czterdzieści, najwięcej w zawodowym futbolu.

W nowym klubie został powitany z wielką pompą, a także - co zaznaczono w mediach społecznościowych - przez Raia, legendarnego zawodnika Sao Paulo i mistrza świata z 1994 roku. - Mogłem wybrać dowolne miejsce do gry, ale zdecydowałem się wrócić do Brazylii. Do mojego kraju, do moich ludzi, do klubu mojego serca - mówi Dani Alves.

Celem drużyny w tym sezonie ma być co najmniej awans do rozgrywek Copa Libertadores.

RP


Dowiedz się więcej na temat: Daniel Alves

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje