Reklama

Reklama

Dalian Pro. Benitez odszedł z chińskiego klubu przez trudności związane z COVID-19

Trener piłkarski Rafael Benitez poinformował o odejściu z chińskiego klubu Dalian Professional, z którym związał się w połowie 2019 roku. Hiszpan, który w przeszłości prowadził m.in. Liverpool i Real Madryt, jako powód wskazał trudności związane z pandemią COVID-19.

Benitez, przenosząc się do Chin po rozstaniu z angielskim Newcastle United, podpisał lukratywny kontrakt. Według doniesień medialnych na jego mocy miał zarabiać 16 milionów dolarów rocznie. W sobotę 60-letni trener ogłosił, że odchodzi.

"Niestety, tak jak w przypadku wielu rzeczy w ubiegłym roku, COVID-19 zmienił nasze życie i plany. Od dziś zarówno ja, jak i mój sztab nie będziemy dłużej pracować w Dalian. Pandemia wciąż tu jest, a dla nas wszystkich wspieranie naszych rodzin było priorytetem w podejmowaniu tej decyzji" - zaznaczył w oświadczeniu Hiszpan.

W ubiegłorocznym sezonie, na którego przebieg wpływ miał koronawirus, Dalian Professional po fazie zasadniczej zajął siódme miejsce w swojej ośmiozespołowej grupie. Przed spadkiem bronił się, grając w barażach.

Benitez podkreślił, że ma nadzieję, iż zostawia po sobie klubowi wizję stworzenia drużyny.

"Jestem przekonany, że zostawiliśmy strukturę i metodologię, które pozwolą na pomyślne kontynuowanie projektu. Pierwsza drużyna została odmłodzona i położono podwaliny pod przyszłość" - ocenił.

Za największy sukces w karierze trenerskiej Hiszpana uważa się wygranie w 2005 roku z Liverpoolem Ligi Mistrzów (z Jerzym Dudkiem w bramce). Z Valencią zdobył rok wcześniej Puchar UEFA, a w 2013 roku z londyńską Chelsea triumfował w Lidze Europy.

Reklama

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

an/ krys/

Reklama

Reklama

Reklama