Reklama

Reklama

Czy Kompała i Król wzmocnią Widzew?

Jak już informowaliśmy, znany biznesmen i działacz piłkarski Mirosław Stasiak chce poważnie zaangażować się w ratowanie Widzewa. Mówił już kilkakrotnie o takiej możliwości Andrzej Grajewski.

Świadczyć może o tym także fakt, że Stasiak pojawił się na meczu z Legią, a spotkanie oglądał nie z trybun tylko z budynku klubowego, w towarzystwie obu udziałowców. Niby to nie musi o niczym świadczyć, ale z drugiej strony np. Tadeusz Dąbrowski (inny działacz sportowy) do budynku nie został zaproszony.

Prawdopodobnie Stasiak przed rozpoczęciem przyszłego sezonu kupi nowo wyemitowane akcje i tym samym stanie się współudziałowcem spółki. Biznesmen chce pomagać jednak już w rundzie wiosennej. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", na początek przekazywałby klubowi 50 tysięcy miesięcznie.

Reklama

W ostatnim czasie Stasiak prowadził także rozmowy z piłkarzami. Bliski jest porozumienia z dwoma: Grzegorzem Królem i Adamem Kompałą. Obaj ostatnio grali w Szczakowiance Jaworzno. Będą mogli jednak opuścić Jaworzno już zimą, bo w ich kontraktach są klauzule pozwalające na rozwiązanie kontraktu w razie degradacji klubu do II ligi, a jak wiadomo Szczakowianka została zdegradowana z ekstraklasy w wyniku afery barażowej.

Wprawdzie oficjalnie mówi się, że ci zawodnicy mają wzmocnić klub Stasiak Opoczno. Nieoficjalnie jednak wiadomo, że mają być kartą przetargową w negocjacjach Stasiaka z Widzewem. Na to, że ci piłkarze mogą trafić do Widzewa wskazują też inne fakty. Przepisy PZPN zabraniają posiadania dużej części akcji w więcej niż jednym klubie, zatem skoro Stasiak ma zamiar wejść do Widzewa to będzie musiał zrezygnować z akcji klubu z Opoczna, a w takim razie wzmacnianie go przed rundą wiosenną nie miałoby sensu. Poza tym, obaj piłkarze nie po to zastrzegali sobie możliwość opuszczenia Szczakowianki w razie degradacji, żeby przejść do jeszcze słabszego klubu drugoligowego. Tym bardziej, że np. Królem interesują się kluby pierwszoligowe (np. Lech Poznań).

Tomasz Andrzejewski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje