Reklama

Reklama

Czeskie kluby masowo wycofują się z piłkarskiego pucharu

Mnóstwo amatorskich klubów piłkarskich w Czechach wycofało się z udziału w krajowej fazie tamtejszych rozgrywek pucharowych. Powodem są wysokie koszty testów na obecność koronawirusa. Badania są obowiązkowe w profesjonalnej rywalizacji futbolowej.

Jak poinformowały w poniedziałek czeskie media, do grona drużyn, które bez gry awansowały do trzeciej rundy, dołączyły: pierwszoligowa Zbrojovka Brno i drugoligowy FC Vlasim.

Reklama

Ich rywale - Slovan Rosice i Sokol Srbice - wycofali się z Pucharu Czech ze względu na duże opłaty (nie opublikowano ich wysokości) za testy na koronawirusa. Wszystkie amatorskie drużyny muszą im się poddać przed spotkaniami pucharowymi.

Wcześniej wiele innych zespołów z tego samego powodu zrezygnowało z gry. Czeski związek podał, że o takim zamiarze kluby muszą informować nie później niż na 48 godzin przed wyznaczonym terminem meczu. W ten sposób unikną kar finansowych za walkowera.

Do trzeciej rundy, w podobny sposób co Zbrojovka i Vlasim, awansowały m.in. ekipy Sigmy Ołomuniec, Dukli Pragi i wiele innych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje