Ćwierćfinał Pucharu Narodów Afryki: Gwinea Równikowa pokonała Tunezję 2-1 po dogrywce

Gwinea Równikowa pokonała Tunezję 2-1 po dogrywce w ćwierćfinale Pucharu Narodów Afryki. Awans wywalczyła jednak w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach.

Puchar Narodów Afryki - zobacz szczegóły

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie oddała celnego strzału. Po przerwie znacznie lepsi byli Tunezyjczycy. W 70. minucie Ahmed Akaichi dał im prowadzenie po ładnej oskrzydlającej akcji.

Gdy zanosiło się na zwycięstwo Tunezji, w doliczonym czasie gry arbiter podyktował rzut karny "z kapelusza" dla Gwinei. Javier Balboa pewnie wykorzystał "jedenastkę" i doprowadził do dogrywki.

Ten sam piłkarz strzelił zwycięskiego gola w 102. minucie, gdy pięknie przymierzył z rzutu wolnego.

W 1/2 finału gospodarze zmierzą się ze zwycięzcą niedzielnego meczu Ghana - Gwinea.