Reklama

Reklama

Cristiano Ronaldo z najgorszą skutecznością w najsilniejszych ligach Europy

Szokująco prezentuje się statystyka, która w pewien sposób obnaża świeżo upieczonego zwycięzcę w plebiscycie FIFA na najlepszego piłkarza świata. Biorąc pod uwagę aktualną skuteczności, mierzoną liczbą oddawanych strzałów, sensacyjnie okazuje się, że gwiazdor Realu Madryt Cristiano Ronaldo ma fatalny procent strzałów zamienianych na gole. To najgorszy wynik wśród napastników w pięciu najsilniejszych ligach w Europie.

Geniusz CR7 nie podlega dyskusji, Portugalczyk swoją obecnością na boisku nieprzerwanie jest wielką wartością dodaną "Królewskich" i reprezentacji swojego kraju, ale rzut oka na bieżące statystyki w Realu jest bardzo niekorzystny dla gwiazdora.

Reklama

Brak gola w przegranym 1-2 meczu z Gironą był piątym meczem w La Liga, w którym napastnik nie wpisał się na listę strzelców. Co więcej, Ronaldo w tym sezonie tylko... raz (!) zdobył bramkę.

Na przeciwległym biegunie jest Lionel Messi. As Barcelony przewodzi klasyfikacji strzelców z dorobkiem 12 trafień.

Skuteczność Argentyńczyka w Hiszpanii, na podstawie "suchych" statystyk, wyliczono na 18 procent. Obecnie liderem zestawienia, licząc pięć najsilniejszych lig w Europie, jest napastnik Interu Mediola Mauro Icardi (35 procent -  11 goli w 10 meczach na 31 oddanych strzałów).

W tej statystyce tragicznie wypada aktualna skuteczność CR7, który ma najniższy współczynnik strzelonych goli, w stosunku do liczby oddanych strzałów. Wynik Ronalda jest równy, uwaga, 2,5 procentom, na co składa się czterdzieści prób w sześciu spotkaniach (średnio 6,7 strzałów w światło bramki).

W poprzednich sezonach Ronaldo przyzwyczajał kibiców do wysokiej skuteczności, nie niższej niż 19 procent. A trzy sezony temu był w stanie ukończyć rozgrywki z współczynnikiem 26 proc.

Art

Dowiedz się więcej na temat: Cristiano Ronaldo | Lionel Messi | Mauro Icardi | Real Madryt

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje