Reklama

Reklama

Cracovia ma stadion!

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski porozumiał się z siostrami norbertankami i dziś podpisano porozumienie dotyczące przejęcia przez miasto gruntów, na których położony jest stadion sportowy użytkowany obecnie przez MKS Cracovia SSA.

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski porozumiał się z siostrami norbertankami i dziś podpisano porozumienie dotyczące przejęcia przez miasto gruntów, na których położony jest stadion sportowy użytkowany obecnie przez MKS Cracovia SSA.

Do uroczystego podpisania aktów doszło w poniedziałek w Klasztorze Sióstr Norbertanek w Krakowie.

- Zakończył się trwający od bardzo wielu lat spór pomiędzy gminą a zakonem sióstr Norbertanek. Wszelkie sprawy dotyczące wzajemnych regulacji własności pomiędzy tymi dwoma podmiotami zostały w tym momencie uregulowane - wyjaśnił prezydent Majchrowski. - Przede wszystkim kwestia dotyczy terenów, na których znajduje się stadion Cracovii. Po negocjacjach, które trwały około roku, porozumienie zostało podpisane. Tereny, na których znajduje się stadion, są terenami miasta. Oznacza to w praktyce, że miasto może tam spokojnie inwestować. Wszystko zostało załatwione na zasadzie wymiany gruntów z pewnymi kwestiami finansowymi. Spotkaliśmy się przy tej okazji z olbrzymią życzliwością klasztoru.

Reklama

Swojej radości nie krył też profesor Janusz Filipiak, prezes MKS Cracovia SSA. - To jest bardzo wielka radość, gdyż - tak jak to prezydent Majchrowski powiedział, trwało to bardzo długo - wyjaśnił profesor Filipiak. - Jesteśmy bardzo wdzięczni Urzędowi Prezydenta Miasta Krakowa i panu profesorowi Majchrowskiemu osobiście za rozwiązanie tego problemu. Zielone światło jest, środki w budżecie są, tak więc myślę, iż w niedługim czasie będziemy mogli przystąpić do modernizacji stadionu.

Profesor Filipiak podkreślił walory jakie będzie posiadał nowy obiekt. - Prezentowaliśmy publicznie już jego koncepcję. Bardzo ważne dla Krakowa i jego mieszkańców jest to, że ten stadion nie jest jakimś obiektem wielkim na kilkadziesiąt tysięcy. Jego pojemność przewidujemy na około 14-15 tys. i on na pewno będzie wkomponowywał się w otoczenie - stwierdził prezes MKS Cracovia SSA. - Trybuny będą zadaszone, ale nie od strony Błoń, bo to zbyt ingerowało w dotychczasową architekturę Krakowa. Była już sprawa z masztami oświetleniowymi, które nie wszystkim się podobały. Chcemy uniknąć tego rodzaju kontrowersji.

Fragment wspólnego oświadczenia Miasta Krakowa i klasztoru

Zważywszy, że na tym terenie powstał słynny klub sportowy Cracovia, który w przyszłym roku obchodzić będzie stulecie swojego istnienia (...) uwzględniwszy osobiste zaangażowanie Prezydenta w trwające od wiosny 2004 roku negocjację oraz dobra wola klasztoru Sióstr Norbertanek umożliwiły osiągnięcie konsensusu gwarantującego by sporna dawniej nieruchomość nadal wykorzystywana była na cele sportowe nie zmieniając swojego przeznaczenia, a w szczególności aby znajdował się na niej stadion piłkarski Cracovii.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL