Reklama

Reklama

Cracovia: Awans i inwestycje

- Rozdaliśmy wam w prezencie karty do gry z grafiką Cracovii, na znak, że nasz klub wkracza do gry o pierwszą ligę - powiedział prezes MKS Cracovia Paweł Misior, na rozpoczęcie konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek w nowej siedzibie klubu przy ulicy Wielickiej.

- Jako klub zapewniliśmy piłkarzom i kadrze trenerskiej wszystko co naszym zdaniem jest potrzebne w skutecznej walce o awans do ekstraklasy - dodał Misior.

Prezes Cracovii przyznał, że drużyna ma obiecaną premię za awans do ekstraklasy, ale nie chciał zdradzić jej wysokości. - Mogę tylko powiedzieć, że jest o co grać - zapewnił.

Działacze "Pasów" poinformowali o planowanych inwestycjach w trzech miejscach Krakowa, które są własnością klubu.

Największe środki przeznaczone będą na stadion przy ul. Kałuży. Już po zakończeniu sezonu na obiekcie "Pasów" rozpocznie się instalacja sztucznego oświetlenia oraz podgrzewanej murawy. Za słupy oświetleniowe spółka zapłaci z własnych pieniędzy, a reszta zostanie pokryta ze środków, które klub otrzyma od miasta.

Reklama

Podgrzewana murawa ma być najwyższej jakości. Przy jej instalacji zostanie zburzony fragment toru kolarskiego, aby boisko miało licencyjne wymiary. Jeszcze w marcu działacze "Pasów" pojadą na szkolenie do Poznania, na którym zapoznają się z technologią budowy podgrzewanych płyt. Nad częścią krzesełek na stadionie ma również zostać zamontowany dach, tak aby klub spełniał warunki licencji PZPN i UEFA.

Wielkie zmiany będą miały miejsce również w nowej siedzibie klubu przy ul. Wielickiej. Na tych terenach ma powstać niebawem ośrodek sportowo-rekreacyjny. W jego skład będzie wchodziło boisko ze sztuczną trawą przeznaczoną tylko do gry w piłkę nożną o wymiarach 90m x 45m, hala sportowa na około 500 widzów, w której mogliby trenować piłkarze ręczni, nożni oraz koszykarze, a także 5 kortów tenisowych z czego część ma być na zimę przykrywana specjalnym balonem. Planowany jest również remont murawy dawnego stadionu Kabla. Cracovia chce pozyskać pieniądze na realizację tych celów z funduszy strukturalnych oraz z Totalizatora Sportowego.

Trzecim miejscem inwestycji ma być lodowisko przy ul. Siedleckiego, które ma zostać wyremontowane.

Działacze "Pasów" zapowiedzieli również szereg zmian w organizacji meczów. Na razie baraki, w których mieściły się między innymi szatnie, zostały przeniesione za trybunę głową, co piłkarzom umożliwi wychodzenie na płytę prosto z szatni przez przygotowywany rękaw.

Każdy mecz będzie miał swojego sponsora, który będzie przygotowywał specjalne atrakcje dla kibiców. Na stadionie pojawi się sektor rodzinny (od ul. Focha), w którym na rodziców i ich pociechy będą czekały konkursy i inne atrakcje.

1 kwietnia ma również pojawić się nowa oficjalna strona internetowa "Pasów", gdyż obecna jest mocno zdezaktualizowana.

Jasno określone cele inwestycyjne nie są związane z awansem Cracovii do ekstraklasy. Nawet w przypadku braku promocji, zaplanowane zmiany będą systematycznie realizowane.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama