Reklama

Reklama

Copa America. Werder Brema nie zwolni Yuyi Osako na turniej

Jeden z najlepszych japońskich piłkarzy Yuya Osako nie zostanie zwolniony przez Werder Brema na turniej Copa America w Brazylii, ponieważ niemiecki klub obawia się "wypalenia" napastnika. Japonii została zaproszona gościnnie do udziału w mistrzostwach Ameryki Południowej.

Osako, który przed obecnym sezonem przeszedł do Werderu z FC Koeln, to jeden z liderów reprezentacji Japonii. Wystąpił m.in. w mistrzostwach świata w Rosji (strzelił jednego gola). Reprezentacja Kraju Kwitnącej Wiśni dotarła wówczas do 1/8 finału, a wcześniej była grupowym rywalem Polski.

W styczniowym turnieju o Puchar Azji 28-letni piłkarz zdobył cztery bramki, m.in. dwie w półfinałowym meczu z Iranem (3-0). Ostatecznie Japończycy zajęli drugie miejsce.

Werder poinformował, że obawia się, iż zawodnik będzie wypalony z powodu swoich obowiązków w drużynie narodowej. Klub z Bremy nie jest usatysfakcjonowany formą piłkarza po jego dłuższych pobytach z reprezentacją.

Reklama

- Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym, że Yuya był odpowiednio gotowy do gry w półfinale i finale Pucharu Azji, a nie jest w stanie grać dla nas po powrocie do Bremy. Oczywiście nie jesteśmy zadowoleni z tej sytuacji - oświadczył dyrektor sportowy Werderu Frank Baumann.

Klub dodał, że poinformował o swoim stanowisku Japońską Federację Piłkarską.

- Zarówno narodowa federacja, jak i Werder Brema nie chcą, aby jeden z najważniejszych japońskich piłkarzy cierpiał z powodu wypalenia - dodał Baumann.

Tegoroczny turniej Copa America odbędzie się w dniach 14 czerwca - 7 lipca w Brazylii. Japonia zagra w grupie C z Urugwajem, Ekwadorem i broniącym tytułu Chile.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama