Copa America. Urugwaj wygrał z Ekwadorem 4-0

Urugwaj wygrał w Belo Horizonte z Ekwadorem 4-0 (3-0) w meczu grupy C trwającego w Brazylii turnieju piłkarskiego Copa America, mistrzostw Ameryki Południowej. Drugie spotkanie w tej grupie Japonia - Chile odbędzie się w poniedziałek.

Dominacja "Urusów" nie podlegała dyskusji. Już w szóstej minucie prowadzenie dał im Nicolas Lodeiro.

Sytuacja Ekwadoru jeszcze bardziej skomplikowała się w 24. minucie. Wówczas w pojedynku powietrznym Jose Quinteros uderzył łokciem w twarz Lodeiro. Brazylijski sędzia Anderson Darunco najpierw pokazał obrońcy żółtą kartkę, ale zdecydował się jeszcze obejrzeć zapis wideo i zamienił ją na czerwoną.

Przewagę zawodnika Urugwaj przed przerwą wykorzystał dwukrotnie, kiedy dały o sobie znać dwie jego największe gwiazdy. Najpierw gola strzelił Edinson Cavani, a następnie Luis Suarez. Wynik ustaliło w 78. minucie samobójcze trafienie Arturo Miny.

- To był ważny pierwszy krok. Teraz musimy utrzymać taki poziom przez resztę turnieju - powiedział Cavani.

Urugwaj w Copa America po raz ostatni triumfował w 2011 roku. W poprzedniej edycji, trzy lata temu nie zdołał za to przebrnąć fazy grupowej.

We wcześniejszym niedzielnym meczu, w grupie B Paragwaj tylko zremisował z Katarem 2-2, choć po godzinie gry prowadził 2-0.

Wyniki:

Grupa C

16 czerwca, niedziela

Urugwaj - Ekwador 4-0 (3-0)

Bramki: Nicolas Lodeiro (6), Edinson Cavani (33), Luis Suarez (44), Arturo Mina (78-samob.).

Czerwona kartka: Jose Quinteros (24, Ekwador).

17 czerwca, poniedziałek

Japonia - Chile     (godz. 1.00 w nocy z poniedziałku na wtorek czasu polskiego)

Argentyna - Kolumbia 0-2 (0-0)

Bramki: Roger Martinez (71), Duvan Zapata (86).

Paragwaj - Katar 2-2 (1-0)

Bramki: dla Paragwaju - Oscar Cardozo (4-karny), Derlis Gonzalez (56); dla Kataru - Almoez Ali (68), Boualem Khoukhi (77).