Reklama

Reklama

Copa America. Dani Alves: Nie jesteśmy słabsi bez Neymara

Reprezentacja Brazylii musi radzić sobie na Copa America bez kontuzjowanego Neymara, ale Dani Alves przekonuje, że "Canarinhos" wcale nie są słabsi bez swojego asa.

Copa America - zobacz szczegóły

Reklama

Neymar miał być największą gwiazdą brazylijskiej ekipy, ale kontuzja prawej kostki, jakiej doznał w spotkaniu sparingowym reprezentacji z Katarem wygranym 2-0, wykluczyła go z gry na turnieju.

Badania wykazały, że doznał zwichnięcia zewnętrznego więzadła bocznego. Obeszło się bez interwencji chirurgicznej, ale zdaniem lekarzy Neymar musi pauzować przez minimum cztery tygodnie.

Kapitan Brazylijczyków - Dani Alves zachwalał umiejętności kolegi, ale jednocześnie podkreślił, że "Selecao" nie jest słabsza bez Neymara.

- Za każdym razem, gdy przyjeżdżamy na kadrę i ubieramy koszulki reprezentacji, musimy udowodnić swoją wartość bez względu na to, czy jest z nami Neymar, czy go nie ma. Reprezentujemy utytułowany zespół, niezwykle szanowany na całym świecie - powiedział Alves.

- Kiedy masz coś ekstra, jak Neya, stajesz się nieco mocniejszy, ale jeśli tego nie masz, to wcale nie oznacza, że jesteś słabszy - przekonywał kapitan Brazylii.

- Nasza odpowiedzialność pozostaje taka sama - reprezentujemy historię i musimy bronić tej historii z wielkim honorem - podkreślił.

Dani Alves ma już na koncie 110 występów w reprezentacji Brazylii, mniej jedynie od Cafu (142) i Roberto Carlosa (125). 36-letni obrońca twierdzi jednak, że wcale nie zamierza kończyć kariery.

- Moim celem są mistrzostwa świata w 2022 roku, ale nie pozwalam sobie na wybieganie myślami daleko w przyszłość, bo w takim wypadku można zapomnieć o tym, co ważne jest w tym momencie - powiedział.

MZ

Dowiedz się więcej na temat: Copa America | Daniel Alves | Neymar | reprezentacja Brazylii

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje