Reklama

Reklama

Copa America: Brazylia nie złoży odwołania. Neymar pakuje walizki

Brazylijska Federacja Piłki Nożnej (CBF) przyjęła karę czterech meczów dyskwalifikacji nałożoną na Neymara. Odwołania nie będzie i kapitan "Canarinhos" opuści Chile, gdzie odbywa się Copa America.

Neymar został surowo ukarany za niesportowe zachowanie po zakończeniu meczu grupy C Copa America z Kolumbią (0-1). Gwiazdor Barcelony otrzymał czerwoną kartkę za uderzenie Jeisona Murillo, a potem obraził sędziego Enrique Ossesa.

Koledzy Neymara z kadry stanęli w jego obronie. CBF jednak uznała, że należy karę zaakceptować. "W niedzielę wieczorem sztab szkoleniowy reprezentacji spotkał się z Neymarem. Postanowiono przyjąć karę, co oznacza, że Neymar w Copa America już nie zagra" - czytamy w oświadczeniu.

"Trenerzy i zawodnicy mają nadzieję, że te same reguły, co w przypadku Neymara, zostaną zastosowane także w innych spotkaniach Copa America. Sztab trenerski jest zawiedziony, że traci kluczowego piłkarza. Neymar w poniedziałek wyjedzie z Chile" - napisano w komunikacie.

Brazylijczycy awansowali do ćwierćfinału Copa America po zwycięstwie nad Wenezuelą 2-1.

Reklama


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama