Reklama

Reklama

Copa America. Australia i Katar rezygnują z gry

Australia i Katar nie wystąpią w turnieju Copa America, który ma się odbyć od 11 czerwca do 10 lipca w Argentynie i Kolumbii - poinformował sekretarz generalny Konfederacji Piłkarskiej Ameryki Południowej (CONMEBOL) Gonzalo Belloso.

Wyjaśnił, że decyzję podjęto po tym, jak Azjatycka Konfederacja Piłki Nożnej, której członkami są Australia i Katar, przesunęła termin eliminacji mistrzostw świata 2022, co spowodowało kolizję z terminami innych meczów. Katar będzie gospodarzem mundialu 2022.

Reklama

47. edycja Copa America miała się odbyć w ubiegłym roku, z udziałem zaproszonych drużyn Kataru i Australii. Katar miał grać w grupie północnej z Brazylią, Ekwadorem, Wenezuelą, Peru i Kolumbia, natomiast Australia w południowej z Boliwią, Urugwajem, Paragwajem, Chile i Argentyną. Wskutek pandemii COVID-19 turniej przełożono na bieżący rok.

Agencja Reuters podała, powołując się na źródło w CONMEBOL, że jest rozważane zaproszenie dwóch innych zespołów, ale impreza odbędzie się niezależnie od tego, czy będzie ich 10 czy 12.

Tytułu ma bronić Brazylia, która w rozegranym w Rio de Janeiro finale poprzedniego turnieju w 2019 roku pokonała Peru 3-1.

af/ co/

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Dowiedz się więcej na temat: Copa America

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje