Reklama

Reklama

Co z tą piłką?

Piłka nożna odgrywała i wciąż odgrywa niebagatelną rolę w życiu polskiego społeczeństwa. Dawniej mówiło się, że "jak nasi dobrze grają, to robota lepiej idzie". Sęk w tym, że "nasi nie grają za dobrze. Z różnych powodów...

Czy polska piłka nożna będzie się jeszcze liczyć na arenie międzynarodowej? Czy mamy szanse na awans do mistrzostw świata? Co zrobić, żeby tak się stało? Czy istnieje jakaś prosta recepta na ożywienie naszej ekstraklasy? Kiedy polska drużyna zagra w Lidze Mistrzów?

Pytań związanych z naszym futbolem jest co niemiara. O próbę sformułowania odpowiedzi, przynajmniej na niektóre z nich, poprosiliśmy gości kolejnego spotkania z cyklu "Obiady czwartkowe INTERIA.PL": prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Michała Listkiewicza i b. reprezentacyjnego bramkarza, obecnie felietonistę sportowego, Jana Tomaszewskiego.

Reklama

Czy przed takimi klubami jak choćby GKS Katowice, w którym bieda zagląda przez okna, a komornicy ustawiają się w kolejce po należności od wierzycieli, jest jeszcze jakakolwiek przyszłość? Co trzeba zrobić, jakie kary stosować, aby piłkarzom nie opłacało się sprzedawanie meczów?

Dla dobra polskiej piłki "Listek" i "Tomek" zgodzili się zasiąść przy wspólnym obiedzie i porozmawiać o najbardziej drażliwych problemach. Już sam ten fakt, jest wart odnotowania... Duża w tym zasługa Michała Kocięby, rzecznika prasowego PZPN.

Nasi zacni goście gości spotykają się w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Obiad przygotowała - jak zwykle - warszawska restauracja Chianti - Trattoria Włoska, Agnieszki i Marcina Kręglickich.

Relacja ze spotkania wkrótce na naszych stronach.

<


Podczas poprzednich Obiadów Czwartkowych rozmawialiśmy:

o narkotykach ze Zbigniewem Hołdysem i Ludwikiem Dornem (PiS)

o miłości z Renatą Dancewicz i Tomaszem Stockingerem

o lustracji z Antonim Macierewiczem (Ruch Katolicko-Narodowy) i Robertem Smoleniem (Sojusz Lewicy Demokratycznej)

o polskiej służbie zdrowia z Mariuszem Łapińskim i Adamem Sandauerem

o biznesie i polityce ze Zbigniewem Wassermannem i Andrzejem Celińskim

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL