Reklama

Reklama

Chris Coleman rozstał się z piłkarską reprezentacją Walii

Chris Coleman zdecydował się zakończyć pracę z piłkarską reprezentacją Walii - poinformowała w piątek tamtejsza federacja. Szkoleniowiec doprowadził "Smoki" do półfinału mistrzostw Europy w 2016 roku, ale nie awansował z zespołem do mundialu w Rosji.

"Federacja, tak jak i cały kraj, jest i będzie na zawsze wdzięczna za pracę jaką trener wykonał z drużyną przez ostatnie sześć lat. Od czasów kiedy przejeżdżał kraj wzdłuż i wszerz rozmawiając z zawodnikami i kibicami do momentu, w którym doprowadził nas do półfinału mistrzostw Europy. Życzymy mu samych sukcesów w pracy klubowej" - można przeczytać w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej krajowej federacji piłkarskiej.

Reklama

Reprezentacji Walii nie udało się awansować do przyszłorocznych mistrzostw świata. Na ME 2016 zespół Colemana przegrał w półfinale z Portugalią 0-2.

Brytyjskie media informują, że szkoleniowiec obejmie teraz posadę w zespole Sunderland, który zajmuje ostatnie miejsce w lidze Championship - zapleczu angielskiej ekstraklasy.

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Walii | Chris Coleman

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje