Chorwacja pokonała Islandię i awansowała na MŚ

Chorwacja grała w dziesiątkę od 38. minuty, a mimo tego pokonała Islandię 2-0 w rewanżowym starciu barażowym o awans do mistrzostw świata w Brazylii i pojedzie na mundial.

Baraże o awans na mundial - sprawdź szczegóły!

Chorwatom wrócili z Islandii z bezbramkowym remisem, choć prawie całą drugą połowę grali z przewagę jednego zawodnika. tym razem to im przyszło bronić się w dziesięciu, a wygrali.

W 27. minucie Mario Mandżukić dał im prowadzenie, lecz 11 minut później został ukarany czerwoną kartką i musiał opuścić murawę. Tuż po przerwie drugiego gola dla Chorwatów zdobył Darijo Srna.

Faworyci, mimo że grali w osłabieniu, kontrolowali sytuację i nie pozwolili rywalom na odwrócenie losów meczu.

Chorwacja zagra na mundialu po raz czwarty, poprzednio w 1998, 2002 i 2006 roku. Najlepszy wynik zanotowała w debiucie. Na francuskich boiskach zajęła trzecie miejsce.

Chorwacja - Islandia 2-0 (1-0)

Bramki: 1-0 Mario Mandżukić (27.), 2-0 Darijo Srna (47.)