Reklama

Reklama

Chiny zrzekły się praw do organizacji finałów Pucharu Azji

Chiny zrzekły się praw do organizacji finałów Pucharu Azji w 2023 r. z powodu sytuacji związanej z pandemią COVID-19 w tym kraju - ogłosiła w sobotę Azjatycka Konfederacja Piłki Nożnej (AFC).

Impreza, która rozgrywana jest co cztery lata miała się odbyć z udziałem 24 drużyn w 10 miastach od 16 czerwca do 16 lipca przyszłego roku.

"Po szeroko zakrojonych dyskusjach z Chińskim Związkiem Piłki Nożnej (CFA), Azjatycka Konfederacja Piłki Nożnej została oficjalnie poinformowana przez CFA, że nie będzie w stanie zorganizować AFC Asian Cup 2023. AFC zdaje sobie sprawę z wyjątkowych okoliczności spowodowanych pandemią COVID-19, która doprowadziła do zrzeczenia się przez Chiny praw gospodarza imprezy" - podała konfederacja w oświadczeniu.

Puchar Azji to kolejne międzynarodowe wydarzenie sportowe, na które wpływ miały chińskie próby walki z pandemią. M.in. na początku maja o rok przełożono Igrzyska Azjatyckie, które miały się odbyć w dniach 10-25 września w Hangzhou.

Reklama

Chiny żyją w reżimie "zero Covid"

Chiny od wiosny 2020 roku żyją w reżimie "zero Covid", który obejmuje odosobnienie, kwarantannę po przybyciu na terytorium, izolację zarażonych ludzi i wirtualne zamknięcie granic.

Pomimo tych środków od marca kraj ten zmaga się z odrodzeniem epidemii, która dotyka już kilka prowincji. Oprócz Igrzysk Azjatyckich, odwołano również Azjatyckie Igrzyska Młodzieży, które miały się odbyć w grudniu w mieście Shantou na południu Chin, a także m.in. mityngi lekkoatletyczne Diamentowej Ligi zaplanowane w Szanghaju (30 lipca) i Shenzhenie (6 sierpnia). Letnia Uniwersjada 2021, przełożona już po raz pierwszy na lato 2022, została ponownie przesunięta na 2023. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL