Reklama

Reklama

Chiny. Mistrz kraju Jiangsu Suning... przestaje funkcjonować

Mistrz Chin, Jiangsu Suning, znika z piłkarskiej mapy kraju. Drużyna, która jeszcze kilka miesięcy temu sięgnęła po puchar, ogłosiła bankructwo i została rozwiązana. W związku z tym nie przystąpi do tegorocznych rozgrywek Chinese Super League.

Ma to związek z epidemią koronawirusa i problemami finansowymi inwestora, grupy Suning Appliance Group. Właściciele zdecydowali się skupić na kluczowym obszarze swojej działalności, czyli handlu detalicznym, zaprzestając wspierania klubu.

Reklama

Suning od 2016 roku ma również udziały we włoskim Interze Mediolan, ale na ten moment nie planuje zaprzestać tej współpracy.

Problemy mistrza to problemy całej ligi

Niewypłacalność mistrza kraju to duży cios wizerunkowy dla chińskiej piłki, która coraz mocniej zaznaczała swoją obecność na światowym rynku. Chiński Związek Piłki Nożnej nadal planuje jednak realizować zapoczątkowany w 2016 roku plan rozwoju piłki nożnej w Państwie Środka, który zakłada między innymi poprawę poziomu rozgrywek i polepszenie rozwoju młodzieży.

Sama drużyna z miasta Jiangsu znajduje się w tym momencie w desperackiej sytuacji. Wciąż poszukuje jednak inwestora, który pozwoliłby klubowi na powrót do rywalizacji w przyszłości.

Zawodnikami Suning byli do tej pory między innymi znany przede wszystkim z występów w Atletico Madryt Miranda czy były piłkarz Interu Mediolan, Eder. Już wcześniej drużynę opuścił Brazylijczyk Alex Teixeira.

RF

Dowiedz się więcej na temat: Chiny | chinese super league | Jiangsu Suning | koronawirus | Covid-19

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy