Chinese Super League. Tianjin Teda - Chongqing Lifan 1-2. Cudowna bramka Mierzejewskiego

W meczu chińskiej ekstraklasy drużyna Tijanin Teda przegrała z ekipą Chongqing Lifan 1-2. Spora w tym zasługa Adriana Mierzejewskiego, który zdobył gola, popisując się wcześniej kapitalnym rajdem przez ponad pół boiska w stylu samego Diego Maradony. W końcowych minutach spotkania gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego.

Drużyna Chongqiung Lifan kapitalnie rozpoczęła to spotkanie, obejmując prowadzenie już w pierwszej minucie! Piłkę do siatki skierował Alan Kardec.

W 22. minucie było już 0-2, a to wszystko dzięki fenomenalnej akcji Adriana Mierzejewskiego.

Polak przyjął piłkę po wrzucie z autu na własnej połowie, przebiegł kilkadziesiąt metrów, "zakładając siatkę" dwóm rywalom, a następnie wpadł w pole karne i strzelił gola.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do odrabiania strat. W 62. minucie gola kontaktowego strzelił Jiakang Hui. W samej końcówce do wyrównania mógł doprowadzić Felix Bastians, lecz nie zdołał wykorzystać rzutu karnego.