Chinese Super League. Chongqing Lifan - Hebei CFFC 3-1. Gol i dwie asysty Mierzejewskiego

W meczu chińskiej ekstraklasy ekipa Chongqing Lifan pokonała 3-1 Hebei CFFC. W barwach gospodarzy błysnął Adrian Mierzejewski, który strzelił gola i zanotował dwie asysty.

To goście lepiej rozpoczęli to spotkanie - bramkę na 0-1 strzelił w 16. minucie brazylijski napastnik Marcao.

Później jednak przy głosie byli już wyłącznie piłkarze Chongqing Lifan, a zwłaszcza Adrian Mierzejewski.

Jeszcze przed przerwą Polak asystował przy trafieniu Fernandinha, a po zmianie stron dograł piłkę Alana Kardeca, który dał gospodarzom prowadzenie. W końcowych minutach spotkania nasz były reprezentant sam trafił do siatki, ustalając wynik meczu.

Mierzejewski rozegrał w tym sezonie osiem spotkań ligowych, strzelił dwa gole i zanotował pięć asyst. W starciu z Tianjin Teda błysnął widowiskowym rajdem przez pół boiska, który zwieńczył bramką.