Reklama

Reklama

Chelsea i Mourinho oskarżeni!

Władze Premier League postanowiły oskarżyć Chelsea Londyn i jej menedżera Jose Mourinho w sprawie nielegalnych negocjacji z zawodnikiem Arsenalu Londyn Ashleyem Colem, mimo, że ten ma jeszcze ważny kontrakt z "Kanonierami".

Do spotkania pomiędzy przedstawicielami Chelsea, a zawodnikiem i jego agentem doszło w styczniu w jednym z londyńskich hoteli, gdzie namawiali Cole'a na zmianę barw klubowych, oferując mu znaczną podwyżkę.

Chelsea została oskarżona o nielegalne negocjacje z zawodnikiem. Premier League zarzuca Mourinho zachowanie niegodne menedżera.

Władze Premier League postanowiły także oskarżyć Cole'a, który obecnie przygotowuje się z reprezentacją Anglii do spotkań w ramach eliminacji MŚ. Piłkarzowi Arsenalu zarzuca się złamanie zasad regulujących stosunki na linii piłkarz - klub.

Reklama

Komisja Premier League czeka 14 dni na oficjalne stanowisko oskarżonych i wtedy też rozpocznie się proces.

W związku z decyzją Premier League Chelsea wydała oficjalny komunikat, w którym przyznała się do złamania regulaminu i zapowiedziała pełną współpracę z komisją.

W przeszłości za nielegalną próbę pozyskania zawodnika został ukarany Liverpool. W 2000 roku nakłaniał do zmiany barw Niemca Christiana Ziege podczas gdy ten był piłkarzem Middlesbrough. "The Reds" otrzymali wtedy grzywnę w wysokości 20 tysięcy funtów, a sam zawodnik musiał zapłacić 10 tysięcy funtów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy