Reklama

Reklama

Chancel Mbemba na wylocie z FC Porto. Funkcjonują... cztery daty jego urodzenia

Portugalskie media donoszą, że jeden z najwyżej wycenianych graczy FC Porto - Chancel Mbemba może wkrótce opuścić klub. Powodem są niejasności wokół daty narodzin piłkarza - na przestrzeni lat kilkukrotnie miała zmieniać się w dokumentach.

Przypadki, gdy piłkarze odejmują sobie lat w przeszłości zdarzały się bardzo często, a swego czasu podejrzewano o to nawet doskonale znanego w Polsce Emmanuela Olisadebe (menedżer, Mirosław Skorupski informował o tym w książce "Afryka Gola"). Jak się okazuje, niewykluczone, że zdarzają się do dziś, w dodatku - na najwyższym, europejskim poziomie.

Kiedy przyszedł na świat Chancel Mbemba?

"Na cenzurowanym" znalazł się bowiem Chancel Mbemba - urodzony w Kinszasie defensor. Oficjalnie na świat przyszedł 8 sierpnia 1994 roku, więc powinien mieć 27 lat. "Powinien", gdyż według portugalskich mediów prawda może być zdecydowanie inna. Według dokumentów pochodzących z Demokratycznej Republiki Konga, do których dotarli dziennikarze, urodzić miał się on sześć lat wcześniej. Na tym jednak nie koniec, bowiem "w obiegu" funkcjonują też dwie inne daty.

To 1990 i 1991 rok. Pierwsza z wymienionych również odnaleziona została w dokumentach, zaś do drugiej sam zawodnik miał się przyznać swoim przyjaciołom. To wszystko sprawia, że Porto nie przedłuży z nim wygasającej wraz z końcem sezonu umowy.

Wątpliwości wokół wieku piłkarza pojawiały się już wcześniej - w 2015 roku, gdy przenosił się z RSC Anderlecht do Newcastle. Wtedy nieprawidłowości wykryli Anglicy, którzy udali się na skargę do FIFA. Nie przyniosła ona jednak efektu.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy