Reklama

Reklama

Champagne może być rywalem Blattera w walce o prezydenturę FIFA

Jerome Champagne prawdopodobnie w poniedziałek ogłosi, że będzie ubiegał się o funkcję prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA). Wcześniej był jednym z najbliższych współpracowników obecnego szefa piłkarskiej centrali Seppa Blattera.

Osoby związane z FIFA od kilku miesięcy prognozowały, że Champagne będzie jednym z głównych kandydatów na następcę Blattera.

55-letni Francuz, który w latach 2002-2005 pełnił funkcję sekretarza generalnego międzynarodowej federacji piłkarskiej, ostatnio pracował jako konsultant w takich regionach jak Kosowo, Palestyna, Izrael czy Cypr. Od 2010 roku jest poza strukturami FIFA.

- Mamy do wprowadzenia nowe pomysły i możemy rozwijać pozostałe, takie jak nowe technologie w futbolu. Musimy dostosować się do nowoczesnego świata. Nie mogę udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania, ale mogę otworzyć debatę - mówił Champagne.

Reklama

78-letni Blatter jest prezesem FIFA od 1998 roku. Nie postanowił jeszcze, czy będzie startował w przyszłorocznych wyborach i tym samym starał się o kolejną kadencję. Decyzję ma ogłosić na kongresie w Sao Paulo przed mistrzostwami świata w Brazylii. Swoich zamiarów nie ujawnił również szef UEFA Michel Platini.

Dowiedz się więcej na temat: Sepp Blatter | FIFA | Jerome Champagne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama