Reklama

Reklama

Cezary Kulesza o cięciu kosztów: Środki na szkolenie to jeden z najważniejszych obszarów budżetu

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza, potwierdził nasze informacje sprzed kilku dni o drastycznym cięciu kosztów w federacji, które może spowodować brak awansu reprezentacji na mundial i mecz barażowy rozegrany na wyjeździe. Ale zapewnia: - Nie dopuszczam możliwości, by zostały ścięte środki na szkolenie.

- Środki na szkolenie to jeden z najważniejszych obszarów budżetu PZPN. Nie dopuszczam możliwości, by zostały ścięte. Będę zdecydowanie bronił przynajmniej utrzymania dotychczasowego poziomu wydatków. Nie widzę tu pola do oszczędności. Będziemy ich musieli poszukać gdzie indziej - mówi Polsatsport.pl prezes federacji.

Według naszych informacji budżet departamentu szkolenia wynosi między 25 a 30 mln zł. I przed kilkoma dniami, w obliczu porażki, jaką zakończył się mecz Polska - Węgry (1-2) pieczętujący grupowe eliminacje, tak jak inne działy w PZPN dostał polecenie ścięcia kosztów na przyszły rok o 30 proc. W sumie daje to kwotę około 70 mln zł.

Reklama

Wszystkie skróty Ligi Mistrzów online w Interia Sport - ZOBACZ!

Przypomnijmy, na poniedziałkowym posiedzeniu zarządu przed meczem z Węgrami jego członkowie zostali poinformowani, że w związku z COVID-em, spadkiem dochodów i stratą, jaka się z tym wiąże, trzeba będzie znaleźć około 20 mln zł oszczędności na rok 2022 w porównaniu z preliminarzem wydatków proponowanym przez poszczególne departamenty.

Czytaj więcej na Polsatsport.pl. Kliknij TUTAJ!Reklama

Reklama

Reklama

Reklama