Reklama

Reklama

Centrum treningowe portugalskiej kadry przekształcone tymczasowo w szpital

Położone w pobliżu Lizbony centrum treningowe portugalskiej reprezentacji piłkarskiej, w którym przed spotkaniami np. eliminacji mistrzostw świata czy Europy trenuje m.in. Cristiano Ronaldo, zostało przekształcone tymczasowo w szpital dla pacjentów z Covid-19.

Obecnie do kompleksu kadry narodowej trafiają chorzy i zajmują pokoje, w których przed meczami przebywają najlepsi portugalscy zawodnicy.

W bazie reprezentacji na pacjentów czeka m.in. torba z upominkami, tj. książkami o futbolu i szalikiem reprezentacji. Natomiast po wypisaniu ze szpitala zabierają do domu koszulkę ze swoim nazwiskiem.

"Kiedy ludzie tutaj przyjeżdżają, myślą, że są na wakacjach, a nie w sytuacji odzyskiwania zdrowia. To wspaniałe miejsce" - przyznał lekarz Radic Nordin. Z balkonów widać m.in. boiska.

Reklama

Baza reprezentacji od pewnego czasu jest wykorzystywana w walce z pandemią. W Portugalii zmarło ponad 13 tys. osób na koronawirusa, a przypadków zachorowań odnotowano 732 tys.

Pacjenci kierowani do futbolowej placówki zajmują w pełni wyposażone sale na dwóch z trzech kondygnacji. Posiłki przygotowywane przez szefa kuchni Football City dostarczane są prosto do ich pokojów. I w opinii pracowników, i chorych, warunki są zdecydowanie lepsze niż w "zwykłych" klinikach.

giel/ bia/Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama