Reklama

Reklama

Celtic Glasgow pozyskał 13-letniego bramkarza

Celtic Glasgow pokonał Atletico Madryt, Everton i Liverpool w wyścigu o bramkarza Hamilton Academical. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Joshua Rae ma zaledwie 13 lat, a w dodatku ma za sobą już debiut w zespole U-20 swojej byłej drużyny.

Dyrektor klubu Hamilton Academical Alain Maitland w rozmowie z BBC Scotland powiedział: "Jego rodzina zdecydowała, że przyszłość chłopaka jest w Celtiku. Jestem rozczarowany stratą takiego gracza, ale muszę zaakceptować fakt, że Joshua to kibic Celtiku i jeśli ta drużyna się po niego zgłasza, to trudno im odmówić".

13- latek ma aż 186 centymetrów wzrostu. Niedawno zadebiutował w zespole U-20 Hamilton Academical. Na boisku spędził sześć minut, a jego drużyna wygrała 3-1.

Młody bramkarz mógł trafić do takich klubów jak: Atletico Madryt, Everton czy Liverpool, ale rodzice Joshuy zdecydowali, że oferta Celtiku jest najbardziej korzystna dla ich syna.

Reklama

"Próbowałem go przekonać, że lepiej rozwinie się u nas" - mówił Maitland. Argumenty dyrektora drużyny Hamilton nie wystarczyły i 13-letni bramkarz przeniósł się do Celticu Glasgow.

Obecnie pierwszym golkiperem szkockiego zespołu jest Anglik Fraser Forster, a jego zmiennikiem Polak Łukasz Załuska.

Celtic prowadzi w tabeli szkockiej Premier League, mając na koncie 75 punktów. Drugi jest zespół Aberdeen FC, tracąc do lidera aż 21 "oczek".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje