Reklama

Reklama

Casillas skrytykował UEFA za stan murawy w Kownie

Bramkarz piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii Iker Casillas stwierdził po meczu z Litwą (3-1) w eliminacjach Euro 2012, że UEFA powinna bardziej troszczyć się o stan boisk niż... o kolor getrów zawodników. Spotkanie w Kownie odbyło się na fatalnej murawie.

Boisko FBK Kowno (kilka dni wcześniej reprezentacja Polski przegrała tam 0-2) zostało posypane piachem, przez co nawierzchnia była nierówna i błotnista. Ostatecznie Hiszpanie wygrali we wtorek z Litwinami 3-1, ale mimo zwycięstwa nie wyglądali na szczególnie zadowolonych.

- Zdobyliśmy trzy punkty na boisku, które kompletnie nie nadawało się do gry. Ta murawa to katastrofa - stwierdził Casillas.

Kapitan Hiszpanów - aktualnych mistrzów świata i Europy - skrytykował działaczy UEFA za to, że nie traktują sprawy z należytą powagą.

- Trzeba o tym mówić głośno, ponieważ sytuacja jest żałosna. Jedziemy i gramy tam, gdzie nakazuje UEFA, ale piłkarskie boiska nie pomagają w uprawianiu tej dyscypliny. Mam na myśli nie tylko wtorkowy mecz - podkreślił Casillas. - Działacze UEFA muszą jeździć po Europie, oglądać i bardziej troszczyć się o boiska takie jak w Kownie. Nie wystarczy tylko siedzieć za swoimi biurkami i mówić nam, w jakim kolorze powinny być koszulki i skarpetki piłkarzy - dodał.

Reklama

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę grupy I el. Euro 2012

Reklama

Reklama

Reklama