Reklama

Reklama

CAS zniósł karę zawieszenia trenera Queiroza

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS) zniósł karę sześciomiesięcznego zawieszenia, nałożoną na byłego trenera piłkarskiej reprezentacji Portugalii Carlosa Queiroza za utrudnianie pracy członkom komisji antydopingowej.

30 sierpnia Portugalska Agencja Antydopingowa zawiesiła Queiroza na pół roku za niewłaściwe zachowanie trenera wobec komisji antydopingowej, która w maju badała piłkarzy jego drużyny przed mundialem w RPA. Jak wówczas informowano, selekcjoner obraził członków komisji antydopingowej.

Efektem zawieszenia, a także słabych wyników Portugalii na początku eliminacji Euro 2012, było zwolnienie go 9 września z funkcji trenera kadry narodowej, mimo iż do wypełnienia kontraktu pozostawały dwa lata. Zastąpił go Paulo Bento.

Reklama

CAS stwierdził co prawda, że zachowanie Queiroza było nieakceptowalne, ale w żaden sposób nie przeszkodziło członkom komisji antydopingowej w wykonywaniu obowiązków.

Portugalczyk już wcześniej zapowiadał, że jeśli trybunał przychyli się do jego apelacji, będzie domagał się odszkodowania od federacji za przedterminowe zerwanie kontraktu.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę grupy H eliminacji Euro 2012

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL