Reklama

Reklama

Capello dowódcą "Synów Albionu"!

Włoch Fabio Capello został zaakceptowany przez Angielską Federację Piłkarską (FA) na stanowisko trenera reprezentacji tego kraju.

Kontrakt nie został jeszcze podpisany, a rozmowy będą kontynuowane w piątek.

Reklama

Akceptacja oznacza jednak, że właściwie nic już nie stoi na drodze do podpisania kontraktu między obiema stronami. Capello na stanowisku angielskiego selekcjonera ma zastąpić Steve'a McClarena, który został zdymisjonowany po tym, jak Anglicy przegrali eliminacje Euro-2008.

61-letni Capello prowadził osobiście rozmowy z FA w środę. Następnie pojechał do swojego domu w Szwajcarii, zostawiając w Londynie swoich przedstawicieli, którzy w czwartek kontynuowali negocjacje. Kolejne spotkanie zaplanowano na piątek.

"FA zaakceptowała Fabio Capello na trenera reprezentacji Anglii. Nie ma żadnych problemów, wszystko zdąża w dobrym kierunku" - poinformował dyrektor komunikacji w FA Adrian Bevington.

Jeśli kontrakt zostanie podpisany, Capello będzie drugim zagranicznym szkoleniowcem na stanowisku angielskiego selekcjonera. Pierwszym był Szwed Sven-Goran Eriksson, który pracował z nią w latach 2001-06. Pierwszym sprawdzianem Włocha będzie mecz towarzyski ze współgospodarzem Euro-2008 Szwajcarią, 6 lutego na Wembley.

Przed kilkoma dniami z przyjęcia posady trenera Anglików zrezygnował Portugalczyk Jose Mourinho, który prowadził rozmowy z FA i był najpoważniejszym kandydatem. Oprócz Capello o stanowisko to ubiegali się także Marcello Lippi, Martin O'Neill i Juergen Klinsmann.

Capello to jeden z najbardziej uznanych trenerów w Europie. W latach 90. świętował sukcesy z AC Milan i Realem Madryt. Był także szkoleniowcem Juventusu Turyn, ale po tym, jak klub ten został zdegradowany do drugiej ligi za korupcję, przeszedł ponownie do Realu Madryt. W tym roku wywalczył z tą drużyną mistrzostwo kraju, ale mimo to został w czerwcu zwolniony.

Dowiedz się więcej na temat: synowie | reprezentacja Anglii

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama