Reklama

Reklama

Były reprezentant Polski zmienił klub. Kontrakt na dwa sezony

Przemysław Tytoń, który był ostatnio bramkarzem Ajaksu Amsterdam, zagra w Twente Enschede - poinformował w poniedziałek jego nowy klub. 35-letni piłkarz podpisał kontrakt na dwa sezony, z opcją przedłużenia o kolejny.

Na początku marca Tytoń, po trzech latach spędzonych w FC Cincinnati, związał się krótkim kontraktem z Ajaksem. Słynny klub przyznał wówczas w oświadczeniu, że z powodu kontuzji Maartena Stekelenburga, Remko Pasveera i Jaya Gortera musiał szukać dodatkowego kandydata na tę pozycję.

Z zespołem z Amsterdamu Tytoń wywalczył mistrzostwo Holandii, lecz ostatecznie nie zagrał ani razu w meczu ligowym. Umowa właśnie wygasła.

Teraz będzie miał szansę występować w FC Twente, który w minionym sezonie holenderskiej ekstraklasy zajął czwarte miejsce.

"Po siedmiu sezonach wróciłem w tym roku do Holandii. Mam dobre wspomnienia z Eredivisie i nie mogę się doczekać gry dla FC Twente. Wciąż pamiętam trenera Rona Jansa z mojego pobytu w Ameryce (Jans był szkoleniowcem FC Cincinnati - PAP), zawsze lubiłem z nim pracować. Klub jest ambitny, ja też" - przyznał Tytoń, cytowany na stronie FC Twente.

Reklama

Przemysław Tytoń zagrał 14 razy w reprezentacji Polski

Doświadczony bramkarz wystąpił 14 razy w reprezentacji Polski, po raz ostatni w marcu 2016 roku.

Uczestniczył w mistrzostwach Europy 2012, których współgospodarzem była Polska. Zasłynął obroną rzutu karnego w inauguracyjnym meczu z Grecją (1-1), gdy zastąpił ukaranego czerwoną kartką Wojciecha Szczęsnego.

Urodzony 4 stycznia 1987 roku w Zamościu Tytoń jest wychowankiem tamtejszego Hetmana. Występował również w Górniku Łęczna, Rodzie Kerkrade, PSV Eindhoven, Elche CF, VfB Stuttgart, Deportivo La Coruna i od początku 2019 roku do końca 2021 w FC Cincinnati w lidze MLS.

Reklama

Reklama

Reklama