Reklama

Reklama

Były piłkarz Marc Batchelor został zastrzelony

Wstrząsająca zbrodnia w Republice Południowej Afryki. Były piłkarz reprezentacji tego kraju Marc Batchelor został zastrzelony przed swoim domem w Johannesburgu.

Batchelor był piłkarzem południowoafrykańskich klubów: Kaizer Chiefs, Orlando Pirates i Mamelodi Sundowns.

Do zbrodni doszło w poniedziałkowy wieczór. Były piłkarz został zastrzelony we własnym samochodzie. Gdy podjechał pod dom, przez przednią szybę posypał się grad kul, oddanych ze strony dwóch mężczyzn na motocyklach.

Batchelor wjechał na swoją posesję, gdy w jego kierunku oddano siedem strzałów - podała lokalna policja. Zmarł na miejscu.

Atak nie miał charakteru rabunkowego, gdyż napastnicy niczego nie zabrali, lecz natychmiast uciekli.

Reklama

Póki co nie zidentyfikowano podejrzanych, nieznany jest też motyw zbrodni. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia podziurawionego samochodu Batchelora.

Czy były piłkarz miał wrogów? Uważany był za barwną postać południowoafrykańskiej piłki. Zdarzało mu się wdawać w bijatyki, koledze z zespołu miał grozić śmiercią. Był też oskarżany o napaść na biznesmena.

Batchelor był też świadkiem w procesie Oscara Pistoriusa, skazanego za zabójstwo swojej narzeczonej Reevy Stenkamp (wyżej Batchelor na zdjęciu podczas procesu - red.).

Pistorius miał podejrzewać piłkarza o romans ze swoją dziewczyną.

Trwa śledztwo w sprawie poniedziałkowego zabójstwa.

WS

Reklama

Reklama

Reklama