Reklama

Reklama

Były piłkarz i trener Ilija Petković zmarł wskutek zakażenia koronawirusem

W Belgradzie w wieku 74 lat zmarł Ilija Petković, były piłkarz reprezentacji Jugosławii, a później selekcjoner drużyny narodowej Serbii i Czarnogóry. Powodem zgonu było zakażenie koronawirusem i wywołana nim choroba Covid-19.

Petković rozegrał w reprezentacji Jugosławii 43 mecze, a ostatni przeciwko Polsce (1-2) w mistrzostwach świata w RFN w 1974 roku.

Był krótko selekcjonerem drużyny narodowej Jugosławii (2000), a dłużej prowadził Serbię i Czarnogórę (2003-2006), m.in. ponownie na mundialu w Niemczech (2006), gdzie jego zespół poniósł w grupie trzy porażki: z Holandią, Argentyną i Wybrzeżem Kości Słoniowej.

Jako trener pracował w klubach w Serbii, Szwajcarii, Grecji, Japonii, Chinach, Korei Południowej i Katarze.

Reklama

af/ cegl/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL