Bundesliga: VfB wciąż liderem

VfB zachował pozycję lidera w niemieckiej ekstraklasie piłkarskiej. Ekipa ze Stuttgartu pokonała we Frankfurcie tamtejszy Eintracht 2:0 w 12. kolejce spotkań.

Pewne zwycięstwo odniósł świetnie spisujący się w tym sezonie Werder Brema, który wygrał 5:1 na wyjeździe z Hannover 96.

Lider rozpoczął mecz we Frankfurcie od mocnego uderzenie. Już w 8. minucie do siatki gospodarzy trafił Szabics - dla Węgra było to czwarte trafienie w lidze w tym sezonie. Gol pozwolił drużynie ze Stuttgartu kontrolować wydarzenia na boisku i w odpowiednim momencie dobić rywala. Moment ten nadszedł w 69. minucie - Szabics obsłużył Kuranyiego, a ten z 20 metrów celnie uderzył.

Werder pewnie wygrał w Hanowerze 5:1, już po 41 minutach prowadząc 3:0 (dwa gole Valdeza i bramka Klasnica). Honorowego gola dla drużyny gospodarzy, w której całe spotkanie rozegrał Dariusz Żuraw, zdobył Stajner. Miejscowych dobili: ponownie Klasnic oraz Ernst.

Kamil Kosowski (dwa strzały na bramkę rywali) rozegrał pełny mecz w barwach FC Kaiserslautern, ale "jego" zespół doznał klęski w Rostocku, ulegając Hansie 0:4.

Zadowolony może być natomiast Tomasz Zdebel. Były reprezentant Polski znów zagrał dobry mecz w barwach VfL Bochum, które rozgromiło u siebie FC Koln 4:0. W barwach gości w pierwszej jedenastce pojawił się Tomasz Kłos (żółta kartka).

Dzięki bramce Madlunga na 4 minuty przed końcem Hertha wygrała na Stadionie Olimpijskim z Borussią Monchengladbach 2:1. W zespole z Berlina nie zagrał żaden z naszych rodaków.