Bundesliga: VfB wciąż bez porażki

Zespół ze Stuttgartu nadal pozostaje jedyną niepokonaną w tym sezonie drużyną niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. W 13. kolejce VfB wygrało u siebie z Hanover 96 3:1 i zachowało prowadzenie w tabeli.

W derbach Monachium lepszy od TSV okazał się Bayern, a w Dortmundzie Borussia zremisowała z Bayerem, który spadł na trzecie miejsce w tabeli. Wiceliderem został Werder, wygrywając u siebie z VfL Bochum.

Gol Szabicsa i dwa trafienia Meisnera zapewniły VfB dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie. W 30. minucie Węgier wykorzystał dośrodkowanie Lahma i głową skierował piłkę do siatki gości. Wynik na 2:0 podwyższył 12 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Meisner, pokonując Zieglera uderzeniem z 11 metrów . Po chwili, kontaktowego gola zdobył Brdaric, ale ostatnie słowo należało do miejscowych, a konkretnie Meisnera. W zespole goście nie wystąpił Dariusz Żuraw.

Dotychczasowy wicelider, Bayer Leverkusen, po zaciętym spotkaniu zremisował na wyjeździe z Borussią Dortmund. Po 32 minutach gospodarze dzięki trafieniom debiutującego Gambino prowadzili już 2:0, ale chwilę później kontaktowego gola dla Bayeru uzyskał Neuville. Po przerwie goście wytrwale dążyli do wyrównania, co udało im się w 77. minucie. Dwójkową akcję Schneider - Babic celnym strzałem zakończył ten drugi.

Z remisu ekipy z Leverkusen skorzystał Werder, który u siebie pokonał VfL Bochum 3:1. Bohaterem gospodarzy był zdobywca trzech goli (jednego z rzutu karnego) - Brazylijczyk Ailton. Honorową bramkę dla zespołu z Bochum, w którym cały mecz zagrał Tomasz Zdebel, strzelił Fahrenhorst.

Na Stadionie Olimpijskim w Monachium 69 tysięcy kibiców zobaczyło tylko jednego gola. Zdobył go w 34. minucie Makaay, zapewniając Bayernowi zwycięstwo 1:0 nad TSV 1860. Oba zespoły kończyły mecz w niepełnych składach - w 60. minucie czerwonymi kartkami ukarani zostali Gorlitz i Salihamidzic.