Bundesliga: Szczęśliwy remis Bayernu

W doliczonym czasie gry piłkarze Bayernu Monachium uratowali remis (3:3) w meczu z ekipą Hannover 96 w 2. kolejce spotkań niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej.

Na boiskach Bundesligi zobaczyliśmy trzech Polaków - w swoich drużynach wystąpili: Kamil Kosowski, Tomasz Zdebel i Tomasz Hajto.

Hitem soboty okazał się mecz w Hannoverze, toczony w 44-stopniowym upale !. Już po 27 minutach gospodarze prowadzili 2:0 po golach Krupnikovicia i Stajnera. Wprawdzie na 6 minut przed przerwą kontaktowego gola uzyskał Ballack, ale natychmiast trafieniem odpowiedział Christiansen i do przerwy zespół miejscowych prowadził 3:1.

Tuż po wznowieniu Pizarro znów zmniejszył stratę mistrzów Niemiec do jednego gola, ale gospodarze trzymali się dobrze i wszystko wskazywało na to, że sensacja stanie się faktem.

Nie na darmo jednak Bayern uznawany jest za drużynę nigdy się nie poddającą. Tym razem pomógł im trochę sędzia, usuwając z boiska na 7 minut przed końcem Idrissou, który łokciem zaatakował Linke, a ten nieco teatralnie upadł.

Grającym w osłabieniu gospodarzom nie udało się utrzymać prowadzenia do końca. Wyrównującego gola zdobył już w doliczonym czasie gry Hergreaves, który przymierzył z rzutu wolnego z 22 m i był to jego pierwszy gol w Bundeslidze zdobyty bezpośrednio z takiego stałego fragmentu gry.

Wyjazdowe zwycięstwo z Kolonii wywiózł FC Kaiserslautern. FC Koln, które czeka na "domową" wygraną z FCK od 1989 roku, w obecności 33 tysięcy widzów uległo rywalom 1:2.

Do przerwy było 1:1. Na gola Ebbersa (37. min) momentalnie odpowiedział Klose i był to dla niego pierwszy gol w tym sezonie i 25. w Bundeslidze. 10 minut po przerwie gospodarze stanęli przed wielką szansą na objęcie prowadzenia, ale jego uderzenie z 11 metrów było sygnalizowane i Wiese popisał się udaną interwencją (pierwszy karny obroniony w jego karierze w Bundeslidze).

Golkiper Kaiserslautern został jednak usunięty z boiska w 65. minucie (druga żółta kartka), ale zastępujący go Ernst także nie dał się zaskoczyć. Goście w osłabieniu nie tylko skutecznie się bronili, ale potrafili zadać decydujący cios - w 76. minucie Grammozis zdobył dla gości zwycięskiego gola.

W ekipie z Kaiserslautern 53 minuty na boisku przebywał Kamil Kosowski. Były gracz Wisły Kraków mial dość udaną pierwszą połowę. W 29. minucie Polak dobrze dośrodkował na głowę Lokvenca i ten był bliski zdobycia gola. Dwie minuty później adresatem centry "Kosy" był Klose, który jednak minął się z piłką. W 53. minucie naszego rodaka zastąpił Dominguez.

Trzeci remis z rzędu padł pomiędzy drużynami VfL Bochum i Hamburger SV. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, a w zespole z Bochum w I połowie występował Tomasz Zdebel.

Jako jedyny z Polaków całe spotkanie rozegrał Tomasz Hajto. Jego Schalke zremisowało na Stadionie Olimpijskim w Monachium z tamtejszym TSV 1:1.

Zobacz wyniki 2. kolejki oraz tabelę Bundesligi

Wyniki NA ŻYWO ze wszystkich spotkań Bundesligi można śledzić w serwisie nazywo.interia.pl