Bundesliga: Hajto upokorzył Bayern!

Tomasz Hajto rozegrał świetną partię, a jego Schalke 04 Gelsenkirchen pokonało na Arena auf Schalke Bayern Monachium 2:0 w meczu 11. kolejki Bundesligi.

W barwach gospodarzy całe spotkanie rozegrali obaj Polacy: Tomasz Wałdoch i Tomasz Hajto. Ten drugi w 16. minucie skutecznie wykonał "jedenastkę" i komplet widzów na stadionie cieszył się po raz pierwszy. To pierwsze trafienie Hajty w bieżącym sezonie. Drugiego gola ustalając wynik meczu zdobył Oude Kamphuis.

Gospodarze mieli ułatwione zadanie bo od 32. minuty po kolejnym faulu Linkego na Kamphuisie sędzia wyrzucił gracza Bayernu z boiska.

Cenne wyjazdowe zwycięstwo nad FC Koeln odniosła drużyna Dariusza Żurawia, Hannover 96. Goście wygrali 2:1, a Polak rozegrał całe spotkanie.

Wciąż nie może przebudzić się Hertha Berlin. Tym razem berlińczycy wybrali się do Wolfsburga i wrócili z bagażem trzech bramek, po stronie zysków nie zapisawszy ani jednego trafienia. Na boisku nie pojawił się żaden z Polaków. Bramki dla gospodarzy zdobyli D'Alessandro i Klimowicz - dwie.

Porażki 1:3 w Monachium z TSV doznało VfL Bochum. Goście objęli prowadzenie po golu Hashemiana, jednak trzy trafienia Lautha, który w drugiej połowie popisał się klasycznym hat-trickiem zapewniły komplet punktów TSV. Tomasz Zdebel przebywał na boisku 76 minut.

W tabeli prowadzenie objął VfB Stuttgart, który pewnie na własnym boisku pokonał Freiburg 4:1. Dwa gole zdobył Kuranyi, po jednym dołożyli Tiffert i Hleb. Honorową bramkę dla gości uzyskał Coulibaby.

Komplet punktów zdobył również Werder, który w Bremie pokonał Eintracht Frankfurt 3:1.

Na niedzielę zaplanowano jeszcze dwa spotkania. Borussia Dortmund zagra z Hamubergerem SV, a 1.FC Kaiserslautern z Kamilem Kosowskim podejmować będzie Bayer Leverkusen.