Bundesliga: Gol Zdebela!

Tomasz Zdebel zdobył gola dla VfL Bochum w zremisowanym przez ten zespół meczu na własnym boisku z Herthą Berlin 2:2 w 6. kolejce niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej.

Wydarzeniem soboty był pojedynek w Monachium, gdzie Bayern po fantastycznym meczu zremisował z Bayerem Leverkusen 3:3.

W Bochum znów błysnął Tomasz Zdebel - zagrał w I połowie. Pomocnik, dla którego zabrakło miejsca w składzie reprezentacji (siedział na ławce), zdobył strzałem z 8 metrów swojego pierwszego gola w Bundeslidze od 1997 roku. Gol ten wyrównał tuż przed przerwą stan meczu na 1:1, bowiem od 6. minucie goście z Berlina wygrywali po strzale Neuendorfa. Ten sam zawodnik w 66. minucie ponownie dał prowadzenie ekipie Herthy, ale trafienie Hashemiana w 72. minucie sprawiło, że mecz zakończył się podziałem punktów.

W zespole ze stolicy Niemiec w II połowie na murawie zameldowali się Bartosz Karwan (od 68. minuty) i Artur Wichniarek (od 89. minuty).

Piękne gole, niewykorzystany rzut karny, czerwona kartka - to wszystko oglądali kibice na Stadionie Olimpijskim w Monachium, gdzie tamtejszy Bayern zremisował z Bayerem 3:3. Gole dla ekipy z Leverkusen zdobyli Franca, Ramelow i Basturk, a w zespole Ottmara Hitzfelda na listę strzelców wpisali się Makaay, Santa Cruz i Ballack. Ten ostatni w pierwszej połowie nie wykorzystał rzutu karnego i dobrze grający goście po 45 minutach prowadzili 2:1.

Kiedy na początku drugiej części gry czerwoną kartkę ujrzał Ze Roberto, wydawało się, że goście nie powinni mieć problemów z "dowiezieniem" zwycięstwa do końca. Wówczas jednak objawił się słynny charakter Bayernu, który między 65. a 69. minutą za sprawą Santa Cruza i Ballacka uzyskał dwa gole. Remis dla gości uratował Basturk.

Cały mecz w 6. kolejce zaliczył Tomasz Wałdoch, ale jego Schalke uległo na wyjeździe SC Freiburg 1:2. Z wygranej mógł się natomiast cieszyć Dariusz Żuraw. Polak wszedł na boisko w 63. minucie, a Hannover 96 wygrał u siebie z Borussią Monchengaldbach 2:0.

Tomasz Kłos wybiegł w pierwszej "jedenastce" FC Koln w pojedynku z VfL Wolfsburg. Drużyna z Kolonii przegrała to spotkanie 2:3, a Polak opuścił boisko w 78. minucie.