Bundesliga: Bayer z kompletem punktów

Trudno w to uwierzyć, ale broniący się w ubiegłym sezonie przed spadkiem Bayer Leverkusen jest jedyną drużyną z kompletem punktów w Bundeslidze.

W 3. kolejce niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej Bayer pokonał u siebie 4:0 Hannover 96. Pewne zwycięstwa odniosły także Bayern oraz Borussia Dortmund.

Mecz na BayArena zaczął się od mocnego uderzenia gospodarzy. Po 9. minutach i trafieniach Franca i Neuville'a ekipa z Leverkusen prowadziła już 2:0 i zdecydowanie dominowała na murawie.

Po przerwie dzieła zniszczenia gości, w barwach których od 79. minuty grał Dariusz Żuraw, dopełnili: ponownie Neuville oraz Bierofka. W zespole Bayeru ostatnie 14 minut pojedynku zaliczył Radosław Kałużny, który zmienił Bernda Schneidera.

Bez problemów komplet punktów zainkasowały w sobotę Bayern i Borussia Dortmund. Monachijczycy wygrali na Olympia Stadion z VfL Bochum 2:0, sprawę rozstrzygając między 21. a 26. minutą. Prowadzenie dla Bayernu zdobył Pizarro, a na 2:0 podwyższył Deisler (pierwszy gol tego piłkarza dla Bawarczyków w Bundeslidze). W pierwszym składzie gospodarzy zadebiutował Roy Makaay, a do 60. minucie na murawie w zespole przyjezdnych grał Tomasz Zdebel.

Dwa gole Amoroso i jedna bramka Kollera dały Borussii pewną wygraną na własnym boisku nad TSV Monachium 3:1. Jedyne trafienie dla gości było dziełem Kioyo.

Pierwsze pełne spotkanie w Bundeslidze rozegrał Kamil Kosowski, ale FC Kaiserslautern uległo na własnym stadionie z Werderowi 0:1. Autorem gola przesądzającego o tym, iż trzy "oczka" pojechały do Bremy był Micoud w 66. minucie.

Bez zwycięstwa jest nadal Hertha. Tym razem berlińczycy tylko bezbramkowo zremisowali u siebie z SC Freiburg. Od 59. minuty w ekipie ze stolicy grał Bartosz Karwan. Polak był aktywny i oddał trzy strzały na bramkę gości (dwa niecelne).

Zobacz wyniki 3. kolejki oraz tabelę Bundesligi

Wyniki NA ŻYWO ze wszystkich spotkań Bundesligi można śledzić w serwisie nazywo.interia.pl