Reklama

Reklama

Bruce Arena selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji USA

Bruce Arena został selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji USA. Zastąpił Niemca Juergena Klinsmanna, który został zwolniony w poniedziałek po słabych wynikach drużyny narodowej w niedawnych meczach eliminacji mistrzostw świata w Rosji.

Arena prowadził już kadrę USA w latach 1998-2006. W mistrzostwach świata w Korei i Japonii w 2002 roku Amerykanie dotarli pod jego wodzą aż do ćwierćfinału, w którym ulegli Niemcom. W fazie grupowej rozegrali mecz z Polską, którą prowadził wówczas Jerzy Engel. Biało-czerwoni zwyciężyli 3-1, ale odpadli z dalszej rywalizacji.

Tym razem Arena ma za zadanie wyprowadzić drużynę z kryzysu. Reprezentacja USA poniosła porażki w dwóch pierwszych spotkaniach 5. rundy eliminacji MŚ i jest ostatnia w liczącej sześć drużyn tabeli. Uległa Meksykowi u siebie (1-2) po raz pierwszy od 1972 roku, a następnie na wyjeździe Kostaryce 0-4. Tak znaczącą różnicą Amerykanie poprzednio przegrali w meczu o stawkę w 1980 roku - z Meksykiem 1-5. Do MŚ zakwalifikują się trzy czołowe zespoły, a czwarta zagra w barażu.

Reklama

65-letni szkoleniowiec ma rozpocząć pracę z kadrą 1 grudnia. Obecnie jest jeszcze szkoleniowcem Los Angeles Galaxy.

Klinsmann rozpoczął pracę z amerykańską drużyną narodową w 2011 roku, zastępując Boba Bradleya. Doprowadził ją do triumfu w mistrzostwach strefy CONCACAF oraz do fazy pucharowej mistrzostw świata w Brazylii w 2014 roku. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy