Reklama

Reklama

Brazylia zagra towarzysko z Kolumbią dla Chapecoense

Brazylia zagra towarzysko z Kolumbią 25 stycznia w Rio de Janeiro. Dochód z meczu zostanie przekazany drużynie Chapecoense, której piłkarze zginęli w katastrofie lotniczej. Datę spotkania potwierdziła już brazylijska federacja.

Aż 22 piłkarzy brazylijskiego Chapecoense zginęło w katastrofie samolotu w Kolumbii. Drużyna zmierzała na finał Copa Sudamericana, który miała rozegrać z Atletico Nacional. W katastrofie zginęli także prezes drużyny i wielu jej pracowników.

Cały świat chce pomóc odbudować się Chapecoense. Brazylijskie zespoły zobowiązały się za darmo wypożyczyć drużynie swoich piłkarzy, żeby mogła ona kontynuować grę w lidze. Największe kluby, także z Europy zadeklarowały pomoc finansową.

Dochody z meczu Brazylia - Kolumbia zostaną przeznaczone dla klubu i rodzin, zmarłych w katastrofie piłkarzy i pracowników. Mecz zostanie rozegrany na stadionie Niltos Santos, na którym odbywały się zawody na igrzyskach w Rio de Janeiro. W drużynie Brazylii znajdą się jedynie zawodnicy na co dzień występujący w krajowych rozgrywkach. Powodem takiej decyzji jest fakt, że nie jest to data ustalona przez FIFA. W tym okresie są rozgrywane inne ligi, które nie mogą zostać przerwane.

Reklama

- To będzie wyjątkowy mecz, który także wykorzystamy do tego, aby obserwować piłkarzy, którzy nie mieli do tej pory okazji grać w reprezentacji - przyznał trener "Canarinhos" - Tite. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama