Reklama

Reklama

Brazylia. Syn Ronaldinha podpisał kontrakt z Cruzeiro

14-letni Joao Mendes podpisał kontrakt z Cruzeiro. Ojcem młodego piłkarza jest Ronaldinho Gaucho, zdobywca Złotej Piłki z 2005 r.

Mendes trenował w Cruzeiro od roku, ale teraz podpisał kontrakt, który zobowiązuje go do pozostania w klubie do 19. urodzin. Brazylijczyk ma nadzieję, że wkrótce podpisze profesjonalną umowę z zespołem z Belo Horizonte.

- Ten klub otworzył przede mną drzwi, żywię do niego dużą wdzięczność. Marzę, by kiedyś podpisać tu profesjonalny kontrakt - podkreśla młody piłkarz.

Cruzeiro to dwukrotny triumfator rozgrywek o Copa Libertadores. W klubie podkreślają, że Mendes wszystko zawdzięcza ciężkiej pracy, a nie nazwisku ojca. Kiedy przyjechał na testy do klubu, ukrył fakt, że jest synem Ronaldinha.

Reklama

- To obiecujący chłopak. Wierzę, że niedługo dołączy do naszej profesjonalnej drużyny. Jest wysoki, ma duże umiejętności techniczne. Mimo wzrostu wyróżnia się szybkością, do tego dobrze wykańcza akcje - zachwala Mendesa Alberto Ribeiro z akademii Cruzeiro.

Ojciec Mendesa, Ronaldinho, w 2002 r. zdobył mistrzostwo świata z reprezentacją Brazylii. Największe triumfy święcił w Barcelonie - w 2006 r. wygrał z nią Ligę Mistrzów. Rok wcześniej został wybrany najlepszym piłkarzem świata. Po odejściu z katalońskiego zespołu już nie zachwycał, choć grał m.in. w AC Milan.

Ronaldinho zwykle występował jako ofensywny pomocnik. Jego syn gra w ataku.

DG

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL