Reklama

Reklama

Brazylia – Polska 3-1 w towarzyskim meczu futsalu

Reprezentacja Polski w piłce halowej przegrała z Brazylią 1-3 (0-1) w wyjazdowym towarzyskim meczu rozegranym w nocy polskiego czasu w Uberabie. Bramka dla Polski padła po strzale samobójczym. Rewanż odbędzie się w niedzielę.

Pięciokrotny mistrz świata Brazylia jest liderem światowego rankingu, biało-czerwoni są skalsyfikowani na 27. miejscu. Był to pierwszy mecz Polaków po lutowych mistrzostwach Europy.

Zespół trenera Błażeja Korczyńskiego w słoweńskiej Lublanie trafił na zdecydowanie wyżej notowanych rywali Rosję i Kazachstan, mających w składach naturalizowanych Brazylijczyków. Z Rosjanami "Biało-Czerwoni" zremisowali 1-1, a Kazachom ulegli 1-5.

Meczami w Brazylii Korczyński zaczyna budować drużynę na eliminacje mistrzostw świata, które powinny ruszyć jesienią 2019. Na czerwiec zaplanowana jest konsultacja kadry, na którą zostaną zaproszeni nowi kandydaci do gry w reprezentacji.

Reklama

W drugiej połowie września kadra zagra w Czechach w cyklicznym Turnieju Państw Wyszehradzkich, z udziałem także Czech, Węgier i Słowacji. Kolejne mecze towarzyskie planowane są na listopad i grudzień.

Autor: Piotr Girczys

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama